Suomen Himalajan-tutkimuksen seura ry

Etusivu » Ei kategoriaa » Seuran toiminnan tarkoitus / The aim of our society

Seuran toiminnan tarkoitus / The aim of our society

Viimeisimmät kommentit

Arkistot

Kategoriat

Vuonna 2007 perustettu Suomen Himalajan-tutkimuksen seura ry on tieteellinen yhdistys, joka pyrkii toiminnallaan edistämään Himalajan alueeseen ja sen kieliin ja kulttuureihin liittyvää tutkimusta.

Seura järjestää tieteellisiä tilaisuuksia kuten seminaareja ja luentoja sekä muita vapaamuotoisempia tilaisuuksia ja tapahtumia, joissa alan tutkijat ja harrastajat voivat tutustua ja luoda yhteyksiä toisiinsa. Myös alan opiskelijat ovat tervetulleita mukaan toimintaan.

***

The SHSF was founded in February 2007 by a group of research scholars based in Helsinki, and it soon grew into a full-fledged registered society. Promoting research connected with the Himalayan culture and civilisation is its primary effort. It arranges scholarly events such as seminars, workshops and lectures, as well as other events for scholars, students, and other people interested in Himalayan studies.


Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

Viimeisimmät kommentit

Arkistot

Kategoriat

%d bloggaajaa tykkää tästä: